Волейболният Пирин победи лидера Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) в мач от 3-ия кръг на първенството в препълнената зала "Септември" в Разлог. Възпитаниците на Йордан Мицин играха много силно в първата част и лесно я спечелиха с 25:18. В следващите два гейма бургазлии заиграха напълно равностойно, но в края домакините надделяваха с 2 точки. Победата бе втора за Пирин от началото на сезона, а поражението първо на Нефтохимик. В следващият 4-и кръг Пирин гостува на Добруджа 07 на 8 ноември в Добрич, а Нефтохимик гостува на Левски Боол в София. Йордан Желязков заби 18 точки, а Александър Симеонов добави 10 за успеха на Пирин. Много силен мач изигра и разпределителят Евгени Григоров, който през миналия сезон игра точно в Нефтохимик. Петър Христов стана най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

ПИРИН: Евгени Григоров 2, Йордан Желязков 18, Георги Чалъков 7, Благовест Катранджиев 8, Александър Симеонов 10, Костадин Гаджанов 8 - Петър Каракашев-либеро (Мартин Палийски 1, Венцислав Георгиев) Старши-треньор: Йордан Мицин

НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Петър Христов 14, Андрей Николов 11, Пламен Драгиев, Стоян Самунев 5, Теодор Богданов 3 - Христо Велков-либеро (Стоян Златев 8, Костадин Николов 3, Василий Петров 1) Старши-треньор: Петьо Драгиев.

Статистика: Борис Никонов, скаутмен на Пирин