Локомотив (Пловдив) премина с класическото 3:0 през Лудогорец в осминафинален единствен мач от Купата на БФС за възраст 2001. Двубоят се превърна в соло-рецитал на младата надежда на "черно-белите" Ияд Хамуд, който вкара хеттрик, а можеше да качи още голове в рейса на разградчани, пише lportala.net. С този триумф възпитаниците на Васил Ангелов продължават към четвъртфиналите. Пловдивчани надиграха своя съперник през всичките 70 минути. Случайно или не, гостите изненадаха своя съперник, излизайки с резервния си бял екип, но това не смути малките локомотивци, които бързо нахлузиха резервен екип, в по-голям размер. Головия монолог на Ияд Хамуд започна преди почивката. Десет минути преди края нападателят на Локомотив удвои, а три минути преди края сложи точка на спора. Николай Колев също можеше да се разпише, но попадението му бе отменено заради засада. Разградчани играха половин полувреме с човек по-малко, след като реферът Павлин Тютюнджиян вдигна директен червен картон за играч на гостите, за удар без топка./БЛИЦ