Турският шампион Халкбанк (Анкара) записа трета поредна победа от началото на сезона, но българският диагонал Цветан Соколов не попадна в групата за мача. По всяка вероятност треньорът на тима - Лоренцо Бернарди, му е дал почивка след като Цветан стана баща на близнаци. Халкбанк надви с 3:1 (22:25, 25:14, 25:17, 25:19) Шахинбей (Газиантеп), като с 21 точки най-резултатен бе полският национал Михал Кубяк.

Паландьокен (Ерзурум) с Методи Ананиев измъкна гейм при гостуването си на Бешикташ, но отстъпи с 1:3 (23:25, 25:21, 30:32, 22:25) след оспорван мач. Българският волейболист отново не взе участие за тима си, а 17 точки направи съотборникът му Якан Гума, пише Bgvolleyball.com. Над всички бе холандският стрелец на Бешикташ Нилс Клапвийк, който заби внушителните 36 точки. В следващия кръг на 2 ноември Халкбанк гостува на Галатасарай от 17:00 часа, а Паландьокен приема Торул Генчлик от 14:00 часа.