Лудогорец разби с 4:0 Марек в Дупница в първи мач от 14-ия кръг на "А' група. Даниел Абало на два пъти, Марселиньо и Роман Безяк бяха точни за шампиона на България, който във вторник гостува на Базел в Шампионската лига.

Гостите очаквано бяха по-добрия отбор на терена, като за някаква съпротива и дума не може да става. Даниел Абало откри още в 5-ата минута, засичайки около дузпата пас на Браян Ангуло отляво. Последваха няколко пропуска пред Емил Михайлов, за да може в 27-ата Марселиньо да удвои.

До края Лудогорец доминираше и можеше да отбележи още голове. Шанс се откри и пред домакините, но Златко Бонев бе разочарован от Владислав Стоянов.

След паузата домакините започнаха по-често да играят с топката. Но положенията бяха пред вратата на Михайлов. Роман Безяк с удар по диагонала отляво покачи на 3:0 в 65-ата минута. Гол, който не отказа "зелените" да търсят още попадения.

След пропуски на Безяк и Марселиньо, Даниел Абало за втори път в мача се разписа за крайното 4:0 в 84-ата минута, прехвърляйки стража на Марек.

Благодарение на успеха Лудогорец събра 28 точки на второто място и съкрати на 4 точки аванса на лидера ЦСКА, който утре приема Славия. Марек пък остава в зоната на изпадащите с 12 т., с колкото е и Славия на 10-ата позиция.

СЪСТАВИТЕ
МAРЕК: 1. Емил Михайлов, 14. Милен Лахчев, 3. Емил Виячки, 20. Димитър Илиев, 10. Димитър Петков, 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 11. Крум Бибишков (smqna.jpg 85 - 9. Димитър Димитров), 10. Еньо Кръстовчев, 5. Росен Йорданов (smqna.jpg 25 - 18. Златко Бонев), 7. Марио Близнаков
Резерви: 13. Веселин Цветковски, 16. Николай Николов, 19. Ангел Йошев, 6. Светослав Диков, 18. Златко Бонев, 17. Кристиян Петков, 9. Димитър Димитров
Треньор: Тенчо Тенев

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 16. Браян Ангуло, 55. Георги Терзиев, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев, 18. Светослав Дяков (smqna.jpg 73 - 23. Христо Златински), 8. Фабио Ешпиньо, 93. Върджил Мисиджан (smqna.jpg 63 - 88. Вандерсон), 17. Даниел Абало topka.jpg topka.jpg jalt.jpg, 84. Марселиньо topka.jpg , 9. Роман Безяк (smqna.jpg 79 - 99. Юнес Хамза)
Резерви: 26. Милан Борян, 77. Витиня, 15. Александър Александров, 88. Вандерсон, 23. Христо Златински, 7. Михаил Александров, 99. Юнес Хамза
Треньор: Георги Дерменджиев

Купа на България - сезон 2014/2015

"А" група - сезон 2014/15, програма, резултати и листа на голмайсторите

------------------------

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!