Дунав (Русе) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени след 01.01.1997 г. Момчетата на Димитър Тотев победиха Етър (Велико Търново) с 3:1 в среща, състояла се на Градския стадион в Русе.

Станимир Петров откри за Дунав, но гостите успяха бързо да върнат гол. До почивката обаче Веселин Василев даде отново преднина за домакините. През втората част Динко Станчев узакони предимството на терена за младите "дракони" и оформи крайното 3:1 в тяхна полза.

Жребият за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС се очаква да бъде теглен на 5 ноември. Освен Дунав за тази фаза се класираха още Лудогорец, Литекс, Черно море, Черноморец (Бургас), "Левски", ЦСКА и "Ботев 57" (София).