Нюкасъл изхвърли Манчестър Сити от Купата на лигата в Англия. "Свраките", които се представят слабо от началото на сезона във Висшата лига, победиха шампиона насред неговия  "Етихад Стейдиъм" с 2:0 в мач от осминафиналите на турнира.

Треньорът на домакините остави Серхио Агуеро на резервната скамейка, а нападението беше водено от Един Джеко и Стеван Йоветич.
В предни позиции за гостите пък започна 17-годишният Адам Армстронг.

19-годишният Роландо Аарънс откри още в 6-ата минута. Младежът се възползва от грешен пас в защитата на "гражданите" и хладнокръвно изпрати топката зад Кабайеро за 0:1. Муса Сисоко вчетвърт час преди края простреля стража на "гражданите" Кабалеро за 0:2. Другата лоша новина за мениджъра на Сити Мануел Пелегрини е, че крилото Давид Силва получи контузия на коляното. Испанецът трябваше да бъде принудително заменен още в 9-ата минута от Самир Насри. Все още не е ясно колко сериозна е травмата на Силва. Манчестър Сити е без победа вече от 11 дни и е аут от турнира за Купата на Лигата. Нюкасъл продължава на 1/4-финалите.