Третодивизионният Корнея загуби у дома от носителя на трофея за миналия сезон Реал (Мадрид) с 1:4 в първи 1/16-финал от турнира за Купата на Краля в Испания.

"Белият балет” започна защитата на трофея без част от големите си звезди, начело с Кристиано Роналдо. Икер Касияс, Серхио Рамос, Пепе, Лука Модрич и Тони Кроос също получиха почивка от старши треньора Карло Анчелоти, а Гарет Бейл все още е контузен. На вратата на Реал бе привлеченият през лятото Кейлор Навас, а в атаката си партнираха Карим Бензема и Хавиер Ернандес - Чичарито. В средата на терена пък шанс получиха Сами Кедира и Асиер Ияраменди.

Първите два гола за „кралския клуб” вкара Рафаел Варан (9, 35) с глава след центрирания от ъглов удар на Хамес Родригес и Иско. Между тези две попадения Муньос се разписа за домакините от Каталуня, а след почивката Хавиер Ернандес (50) отново даде комфортен аванс на гостите за 1:4. Крайното 1:4 пък оформи влезлият като резерва Марсело (73).

Корнея – Реал (Мадрид) 1:4

0:1 Рафаел Варан (10), 1:1 Муньос (20), 1:2 Рафаел Варан (36), 1:3 Хавиер Ернандес (53) 1:4 Марсело (75)

Съставът на Реал (Мадрид): Навас; Карвахал, Варан, Начо, Арбеола; Кедира, Ияраменди, Иско (76 - Медран); Хамес (59 - Марсело), Бензема (77 - Де Томас), Ернандес