Цветана Пиронкова записа втора загуба от Турнира на шампионките в София. Българката отстъпи на Андреа Петкович с 5:7, 2:6 след 127  минути игра. Пловдивчанката падна в първия ден от надпреварата от Доминика Цибулкова, а днес стори същото и срещу №17 в света Петкович.

По този начин шансовете на първата ни ракета да се класира за полуфиналите в София са само теоретични, а за първите две места в група "Средец" ще се борят Доминика Цибулкова, Карла Суарес Наваро и Андреа Петкович, които за момента имат по една победа.

Първият сет продължи 87 минути. Пиронкова допусна пробив за 1:2, но върна пробива за 2:2. Двете стигнаха до равенство 3:3 гейма, а Петкович проби отново за 4:3. При 5:4 в нейна полза Цвети върна пробива и изравни за 5:5. Още в следващото подаване обаче Пиронкова бе "пробита" за 5:6, а Петкович затвърди пробива за 7:5 в първия сет. Във втората част Пиронкова поведе с 2:1, но след това германката направи два пробива и спечели с 6:2.

ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА - АНДРЕА ПЕТКОВИЧ 0:2 сета (5:7, 2:6)