Локомотив (Горна Оряховица) и Дунав (Русе) завършиха 1:1 в интригуващ първи 1/8-финал за Купата на България. Гостите от "В" група бяха на секунди от това да си тръгнат като победители от Горна Оряховица, но домакините се спасиха в края.

Воденият от Веселин Великов Дунав поведе със страхотен гол на Георги Чакъров. В 45-ата минута юношата на "Левски" отбеляза със задна ножица за радост на 20-ината фенове на русенци по трибуните в Горна Оряховица.

Още от началните минути на втората част "железничарите" се хвърлиха мощно в атака, търсейки изравнителното попадение. То закъсня доста, но все пак падна и Локомотив се размина със загубата. В 90-ата минута Денислав Мицаков реализира за крайното 1:1.

Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав (Русе) 1:1
0:1 Героги Чакъров (45), 1:1 Денислав Мицаков (90)