Локомотив София спечели с 4:1 гостуването си на "Ботев" (Гълъбово) в първи осминафинал за Купата на България. Реваншът е в началото на месец декември. Два гола за успеха на столичани реализира Марко Ранджелович, по един добавиха Том и Ламджет Шехуди. Елтон Дос Рейш пък си вкара автогол за единственото попадение на домакините от "Ботев" (Гълъбово).

В 11-ата минута гостите откриха резултата. Даниел Генов центрира от фаул и Марко Ранджелович засече топката във вратата на домакините. В 15-ата минута Преслав Йорданов от състава на "железничарите" получи травма и бе сменен от Ламджет Шехуди. "Ботев" (Гълъбово) изравни в 29-ата минута след автогол именно на Елтон. При центриране от фаул и разбъркване той забоде топката в собствената си врата за 1:1. В 33-ата минута Локо (Сф) отново поведе, като отново голмайстор бе Марко Ранджелович. След центрирането от фаул сръбският защитник вкара с крак за 2:1. В 39-ата минута Том реализира трети гол за Локо Сф. При бърза контраатака на столичани Романов изведе бразилеца в изгодна позиция и той покачи на 3:1.

В началото на второто полувреме Шехуди вкара гол, този път в правилната врата. В 48-ата минута нападателят направи 4:1. Две минути след това Том уцели гредата. До края на двубоя гредите още два пъти помогнаха на домакините, след удари на Даниел Васев и Алек Манолов. В края на мача Шехуди отново имаше шанс да вкара, но този път вратарят на "Ботев" (Гълъбово) спаси./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
8 - жълт картон за Янко Вълканов (Ботев Гълъбово)
11 -
topka.jpg ГООЛ за Локо София, голмайстор Марко Ранджелович. Центриране на Даниел Генов на първа греда, Ранджелович засече топката във вратата
29 - topka.jpg АВТОГОЛ в полза на "Ботев" (Гълъбово), автоголът е на Елтон Дос Рейш. След корнер и разбъркване бранителят прати топката в собствената си врата
33 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Марко Ранджелович. Центриране от фаул, този път защитникът засече с крак и реализира във вратата на домакините
39 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Том. Контраатака за гостите, Владислав Романов изведе на удобно положение Том, който реализира без проблеми
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------
50 - ГРЕДА за Локомотив София след удар на Том
90 - край на двубоя

БОТЕВ ГЪЛЪБОВО – ЛОКОМОТИВ СФ 1:4
0:1 Марко Ранджелович (11), 1:1 Ламджет Шехуди (29-автогол), 1:2 Марко Ранджелович (33), 1:3 Том (39), 1:4 Ламджет Шехуди (48)