Пловдивските Локомотив и "Ботев" завършиха наравно 1:1 в първата среща от 1/8-финалите за Купата на България, състояла се на "Лаута". По този начин спорът беше оставен да се реши на реванша в "Коматево", който е насрочен за 3 декември.

Мартин Камбуров вкара дежурното си попадение, наказвайки градския съперник за 1:0 в 44-ата минута, когато се разписа директно от пряк свободен удар. През по-голямата част от двубоя "смърфовете" надиграваха избраниците на Велислав Вуцов, като пропуснаха още няколко добри положения пред вратата на Адам Стаховяк, за да се стигне до третата минута на добавеното време, когато Александър Колев изравни за "Ботев". Нападателят на "канарчетата" отбеляза с глава след центриране от корнер на Мариян Огнянов. Така Христо Колев-Бащата и момчетата му изпуснаха победата и Локо (Пд) продължи черната серия срещу градския съперник. След завръщането на "жълто-черните" в "А" група "смърфовете" нямат успех в дербито, като в 7 мача за първенство бяха записани три равенства и четири успеха за "Ботев". Последната победа на Локомотив е служебното 3:0 през сезон 2009/10.

"Смърфовете" започнаха много активно срещата и още в 1-ата минута Камбуров беше близо до гол. Нападателят засече с глава отблизо, но за щастие на Адам Стаховяк топката се озова право в ръцете му. Малко след това защитникът на "Ботев" Роман Инез бе на път да си вкара автогол, но полският страж внимаваше и изби в корнер. В 15-ата минута пък Дани Кики центрира в наказателното поле на гостите, топката прехвърли Стаховяк и летеше към мрежата му, но притичалият Лъчезар Балтанов я изби с глава от голлинията.

Минута преди края на първото полувреме Мартин Камбуров вкара своя гол №104 за "смърфовете". Реализаторът се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, отбелязвайки от над 20 метра право в горния десен ъгъл на безпомощния Стаховяк - 1:0.

По този начин Камбуров продължи да бележи гол след гол. Попадението му тази вечер бе негово пето поред в последните 4 мача. Ветеранът наказа Литекс при победата с 2:1, след това вкара на "Левски" при равенството 1:1, а преди дни наказа и Славия на два пъти за успеха с 2:0 на "Овча купел".

Второто полувреме беше доста скучно в сравнение с далеч по-интересните първи 45 минути. Чак в 85-ата "канарчетата" се сетиха да изравняват, когато силен изстрел на Божидар Васев беше спасен от Йордан Господинов. Две минути след това Бранимир Костадинов беше изведен отлично от Станислав Маламов, но озовал се сам срещу Стаховяк нанесе слаб удар и вратарят спаси.

Гостите поискаха дузпа в края, когато Цветелин Чунчуков падна в наказателното поле на домакините, но съдията Никола Попов остана безмълвен, докато Велислав Вуцов беснееше край тъчлинията.

Секунди по-късно - в 93-ата минута, след центриране от ъглов удар на Мариян Огнянов, Александър Колев, който все още няма гол в "А" група, успя да изравни. Младият нападател на "Ботев" се разписа с глава, пращайки топката неспасяемо под напречната греда - 1:1.

Попадението е второ за Колев с екипа на "жълто-черните", след като той вкара своя дебютен гол срещу Локомотив (Мездра) в предния кръг от турнира за Купата на България.

След като наказа "смърфовете" Колев отиде при агитката на бултрасите, която обаче не развяваше знамената си. Причината за това бе инцидентът с 21-годишния фен на отбора, който е с опасност за живота.