Черно море спечели с 2:0 домакинството си на Славия в първата среща от 1/8-финалите за Купата на България. С голове на Стенио Дос Сантос в 4-ата минута на добавеното време на първата част и на Бекир Расим в 62-ата "моряците" направиха важна крачка към продължаването напред. Реваншът е насрочен за 3 декември в София.

Избраниците на Никола Спасов категорично надиграха "белите" на "Тича" и дори пропуснаха да запишат още по-изразителна победа. В 38-ата минута Черно море отбеляза гол чрез Матиас Курьор, който обаче не беше зачетен заради маркирана засада.

В 4-ата минута на добавеното време на първата част Стенио порази целта и "моряците" откриха - 1:0. Секунди преди почивката стражът на Славия Георги Петков беше сменен от Емил Петров. Опитният вратар не можа да продължи, очевидно заради контузия, която идва преди предстоящото гостуване на ЦСКА. Столичното дерби от 14-ия кръг на "А" група е в събота от 17:30 часа на "Армията".

Второто полувреме започна с опасна контраатака на "моряците", при която домакините останаха четирима на трима. Миро Манолов обаче реши да завърши сам и топката срещна тялото на Димитър Пиргов. Натискът на варненци обаче продължи и в крайна сметка в 63-ата минута падна втори гол. Манолов обстрелва вратата на Славия, получи се рикошет, след което Бекир Расим нанесе удар, кълбото се отбви първо в дясната греда и влетя в мрежата на гостите за крайното 2:0.

Малко преди края Мирослав Манолов беше близо до отбелязване, но Диего Фераресо изчисти пред голлинията.

ЧЕРНО МОРЕ:
26.Илко Пиргов, 30.Димо Атанасов, 4.Михаил Венков, 91.Живко Атанасов, 25.Сашо Александров, 18.Марчин Бургхард, 10.Марк Клок, 8.Стенио Дос Сантос, 7.Бекир Расим jalt.jpg (88-16.Мартин Костадинов), 19.Матиас Курьор (61-17.Иван Коконов), 11.Живко Петков (46-20.Мирослав Манолов)
Резерви: 1.Илия Николов, 16.Мартин Костадинов, 84.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов, 20.Мирослав Манолов
Треньор: Никола Спасов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков (46+6 - 12.Емил Петров), 17.Костадин Дяков, 6.Кристиан Касай, 4.Кире Ристевски, 3.Димитър Пиргов, 71.Диего Фераресо, 11.Мичел Бургзорг jalt.jpg (79-88.Чавдар Янков), 35.Иван Вълчанов, 7.Жереми Манзоро, 99.Радослав Василев, 20.Мишел Платини
Резерви: 12.Емил Петров, 77.Душан Савич, 22.Владимир Семерджиев, 88.Чавдар Янков, 14.Ивайло Марков, 18.Димитър Георгиев, 9.Вилиан Бижев
Треньор: Иван Колев