Лудогорец не допусна изненада и постигна победа с 2:0 в домакинството на традиционно неудобния си противник Черно море. Мачът беше последен от програмата на 13-ия кръг в "А" група, като играта беше равностойна и "моряците" само могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката на "Лудогорец Арена".

В лагера на Черно море имаха много кадрови проблеми заради контузии на основни играчи, но въпреки това избраниците на Никола Спасов се опънаха на шампионите. Почивката дойде при нулево равенство, но през втората част Лудогорец се добра до трите точки срещу храбрите "моряци". В 52-ата минута Вандерсон откри, а в 75-ата Върджил Мисиджан удвои аванса на разградчани. Победата е седма за шампионите от началото на първенството, като след нея тимът има 25 точки и е втори, изоставайки със 7 точки от лидера ЦСКА, победил по-рано днес "Левски" с класическото 3:0. Третият Литекс изостава с 3 точки от разградчани, а Черно море е осми с 15 точки.

Мачът на "Лудогорец Арена" започна по-късно от предвиденото. Двубоят беше по програма от 19 часа, но започна в 19:30 заради съдийската тройка начело с Николай Йорданов от София, която се забави с пристигането в Разград заради лошите метеорологични условия в страната.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев очаквано даде почивка на някои от титулярите от историческата победа с 1:0 над Базел в Шампионската лига в сряда и тази вечер се довери на някои резерви. От първата минута срещу Черно море започнаха Вандерсон, Абел Анисе, Браян Ангуло, Върджил Мисиджан и Юнес Хамза, а на смяна се включи националът Христо Златински, който преди седмица претърпя катастрофа край Русе.

Наставникът на варненци Никола Спасов се лиши от услугите на ключови футболисти заради контузии. Както е известно, вратарят Георги Китанов е със счупен крак, а заради травми извън строя са още Бакари, Даниел Георгиев, Георги Божилов, Стефан Станчев и Слави Сталев. Симеон Райков пък се разболя от бронхит и също не игра в Разград. Гостите дори нямаха достатъчно резерви. На пейката беше единствено резервният вратар Илия Пиргов и само четири полеви футболисти.

"Моряците" можеха да вгорчат вечерта на Лудогорец и да поведат в 12-ата минута. Тогава Иван Коконов изпълни ъглов удар, насочвайки топката към близката греда, където Кирил Котев се размина с нея, но тя стигна до Мичел Бургхард, който стреля силно към долния ляв ъгъл, където обаче застана Жуниор Кайсара, който изчисти от голлинията. Преди това пропуск за домакините направи Юнес Хамза.

В 23-ата минута Котев сгреши, Вандерсон му отне топката и опита прехвърлящ удар почти от центъра, Пиргов обаче внимаваше и спаси. Най-интересното положение до почивката дойде в 42-ата минута. Тогава Мисиджан се озова на отлична позиция за гол, но стражът на гостите отрази.

Втората част започна далеч по-успешно за домакините и в 52-ата минута те вече ликуваха. Кайсара подаде по земя към Мисиджан, който пробва да отбстрелва Пиргов, озовал се фронтално срещу него, но вместо удар се получи подаване към Вандерсон и той стреля безпощадно под гредата - 1:0.

По-късно Хамза подаде перфектно към резервата Даниел Абало, който пропусна да удвои. В 75-ата Лудогорец все пак стигна до 2:0. Върджил Мисиджан реализира красиво попадение. Холандецът финтира Сашо Александров и с майсторско изпълнение прати топката в далечния горен ъгъл на безпомощния Илко Пиргов, решавайки спора.