Трапани победи Тернана с 2:1 като гост в първи мач от 10-ия кръг на италианската Серия “А”. Титуляр за домакините излезе Валери Божинов. Българският нападател се стара доста и беше в основата на опасните положения пред вратата на Жомис, но не успя да се разпише. След почивката обаче Божинов видимо се измори, и в 63-ата минута беше заменен от Валент. В 20-ата минута Фабио Чераволо откри за Тернана, но домакините допуснаха обрат. Матео Манкузо изравни от дузпа в 39-ата. Вратарят на домакините Алберто Бриньоли, който извърши нарушението в пеналта, бе изгонен с червен картон.

Малко след почивката Божинов влезе в дискусия с рефера и получи жълт картон. Защитникът Лука Палиаруло донесе трите точки за Трапани с гола си в 78-ата минута. Тимът на Божинов е 13-и във временното класиране с 10 точки, Трапани е втори с 18. Толкова има и лидерът Фрозиньоне, но е с по-добра голова разлика. Трети е Ливорно със 17 т.