"Ботев" (Пловдив) най-после успя да прекъсне лошата си серия срещу Берое. Избраниците на Велислав Вуцов надвиха с 3:1 Берое в интригуващ сблъсък от 13-ия кръг на "А" група, след който двата отбора са с равни точки в класирането. Над всички в Битката за Тракия днес беше ветеранът Иван Цветков, който се отчете с две асистенции и гол. Другите попадения във вратата на Благой Макенджиев бяха дело на Милен Гамаков и Томаш Иршак. Появилият се на смяна Димо Бакалов вкара почетния гол за селекцията на Петър Хубчев.

"Канарчетата" нямаха победа над Берое цели 7 години. За последно "Ботев" надделя с 2:0 срещу старозагорци на 22 септември 2007, след което в последвалите 8 мача между двата отбора залалии взеха 6 успеха, а 2 двубоя завършиха наравно.

И четирите попадения в срещата паднаха след почивката. Първото полувреме също беше много интересно, като положенията пред двете врати се редуваха едно след друго, но гол така и не падаше. В 37-ата минута пък Берое остана с 10 човека. Игор Джоман беше изгонен за втори жълт картон, след като фаулира първо Милен Гамаков, а след това и Пламен Николов. Само секунди след това гостите можеше да получат и втори червен картон, но съдията Вихрен Манев спести изгонването на Веселин Пенев. Защитникът влезе изключително грубо на Филип Филипов, посичайки го право в глезена. За щастие защитникът на "канарчетата" не получи сериозна контузия и продължи да играе. На висота се представи ветеранът Иван Цветков, който в 50-ата минута изведе перфектно Милен Гамаков вляво в наказателното поле на Берое, откъдето таланът засече от движение с левия крак, реализирайки право в горния далечен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев - 1:0.

Попадението даде криле на "канарчетата", които в следващите минути вдигнаха още повече оборотите и още в 54-ата удвоиха аванса си. Чешкият халф Томаш Иршак беше изведен отлично от Цветков зад защитата и с техничен изстрел се разписа за 2:0.

В 63-ата минута ветеранът удари греда, след като от трудна позиция между Иво Иванов и Владимир Зафиров нанесе удар, който обаче срещна напречната греда. В 65-ата Цветков ознаменува отличната си игра с гол. Защитникът Пламен Николов проби по фланга, пусна успоредно на голлинията и ветеранът отблизо се разписа за класическото 3:0.

До края гостите от Стара Загора имаха сили само за почетен гол. Вкара го резервата Димо Бакалов, който в 76-ата минута получи топката от Венцислав Христов и я прокара по земя покрай Адам Стаховяк - 3:1.

Със заслужено спечелените три точки "Ботев" (Пловдив) догони Берое. Двата отбора имат по 21 точки, с колкото е и "Левски". За Хубчев и футболистите му това е втора поредна загуба след тежкото поражение с 0:4 от Черно море във Варна.

Maчът по минути - ТУК!

"БОТЕВ" (Пд) - БЕРОЕ 3:1
1:0 Милен Гамаков (50), 2:0 Томаш Иршак (54), 3:0 Иван Цветков (65), 3:1 Димо Бакалов (76)