Шотландският шампион Селтик победи у дома румънския Астра (Гюргево) с 2:1 в мач от третия кръг на група „D” на Лига Европа. Българският национал Александър Тонев влезе в игра за домакините след почивката в 57-ата минута на мястото на МакГрегър и бе много деен на терена.

В герои за "детелините" се превърнаха Стефан Шчепович (73) и Стефан Йохансен (79). Първият се разписа след асистенция на Стоукс, а при втория гол Тонев центрира от дясно, след което вратарят на гостите Лунг не се намеси както трябва и Йохансен се разписа за 2:0.

Астра върна един гол чрез халфа Габриел Еначе (81) и притисна Селтик в заключителните минути. Двубоят на "Селтик Парк" ще се запомни с многото пропуски пред двете врати, като гостите пропуснаха 6 чисти голови положения, а Шчепович пропусна 3 изгодни ситуации за „детелините”.

След успеха си Селтик остава лидер в групата с актив от 7 точки. Астра е на дъното без точков актив.

В другата среща Залцбург срази у дома Динамо (Загреб) с 4:2. Хеттрик за „биковете” реализира бразилецът Алан (14, 45, 52), а веднъж се разписа Андре Рамальо (49). Точни за хърватския шампион бяха Ариян Адеми (81) и Анхело Енрикес (89). Така Залцбург събра 7 точки и е втори, а Динамо е на трета позиция с 3 точки.
ГРУПА „D“
astra.jpg1cel.jpgСелтик - Астра (Гюргево) 2:1
  1:0 Стефан Шчепович (73), 2:0 Стефан Йохансен (79), 2:1 Габриел Еначе (81)

Глазгоу, „Селтик Парк“
Съдия: Кристин Якобсон (Исландия)

zagreb.jpgsalzburg.jpgРед Бул Залцбург - Динамо (Загреб) 4:2
1:0 Алан (14), 2:0 Алан (45), 3:0 Андре Рамальо (49), 4:0 Алан (52), 4:1 Ариян Адеми (81), 4:2 Анхело Енрикес (89)