Словашкият шампион Слован (Братислава) загуби у дома от чешкия гранд Спарта (Прага) с 0:3 в мача помежду им от третия кръг в група „I” на Лига Европа. Срещата бе прекратена в 40-ата минута за известно време, след като на трибуните избухнаха безредици между феновете на двата тима. След подновяването на играта и по-точно след почивката гостите показаха своята класа и стигнаха безапелационно до успеха след попадения на Давид Лафата (56), Тиемоко Конате (61) и Ладислав Крейчи (81), който бе асистент за първия гол. Подаванията за другите два гола бяха дело на Конате и Намойнесу.

Йънг Бойс пък изненадващо срази на свой терен фаворита Наполи с 2:0 в другия мач от групата. Домакините от Берн пречупиха италианския гранд с попадения след почивката на Гилем Оро (51) и в последните секунди на Леонардо Бертоне (90+2). Така Йънг Бойс оглави групата с актив от 6 точки и по-добра голова разлика от Спарта (Прага) и Наполи, които имат също по 6 точки. Слован (Братислава) е на дъното без точков актив.