Борусия (Дортмунд) унижи Галатасарай насред Истанбул. Срещата от група D на Шампионскаата лига завърши 4:0 за гостите, които можеха да запишат и още по-убедителен успех.

Още в 6-ата минута започна наказателната акция на момчетата на треньора Юрген Клоп. Арменецът Хенрик Мхитарян размени пасове с Марко Ройс, германският национал центрира отлично и непокритият Пиер - Емерик Обамеянг отблизо нямаше как да сбърка - 0:1.

Габонецът само 12 минути по-късно отклони подаване на Лукаш Пишчек, за да вкара втория си гол за вечерта. След половин час игра Обамеянг пропусна да запише и хеттрик. Таранът получи пас на празна врата от Мхитарян, но вместо да скъса мрежата, нацели гредата.

Шинджи Кагава проектира третото попадение за Борусия в 41-ата минута. Японецът изведе Ройс, който със силен шут от над 25 метра прониза безпомощния страж на домакините Фернандо Муслера за 0:3.

В 83-ата минута мизерията за Галатасарай стана пълна. Завърналият се след дълго лечение на травма Илкай Гюндоган изведе Адриан Рамос и колумбиецът фиксира крайното 0:4. само секунди, след като влезе в игра.