Монако и Бенфика направиха безлично 0:0 в мач от група "С" на Шампионската лига. Димитър Бербатов излезе титуляр за домакините, но получи рано контузия и беше заменен още в 34-ата минута. На негово място в игра се появи 18-годишният Антони Мартиал.

Именно нашата звезда беше в основата на всички интересни положения до почивката. Бербатов с перфектен пас изведе Лукас Окампос в отлична позиция, но аржентинецът стреля над вратата. В 26-ата минута защитникът на Бенфика Лисандро Лопес изрита в лицето Бербатов, който падна на терена. Въпреки видимата болка, която изпитваше Митко се върна на терена.

В 32-ата минута българинът се опита да отправи шут отдалеч, но получи разтежение и малко по-късно сам поиска смяна. Мартиал, който влезе на мястото на Бербо, пропусна най-чистото положение за гол, когато шутът му премина на сантиметри покрай вратата.
За гостите с пропуски се отличи Гайтан. Четвърт час преди края Бенфика остана с 10 души на терена, след като Лопес получи втори жълт картон.