Българският национал Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва) при престижното домакинско равенство 2:2 срещу английския първенец Манчестър Сити в група „Е” на Шампионската лига.

Гостите бяха по-активни през първата част и успяха да вземат комфортна преднина преди почивката. В 29-ата минута аржентинският национал Серхио Агуеро бе изведен от Един Джеко и реализира за 0:1. Девет минути по-късно Агуеро се оказва в ролята на асистент за гола на Джеймс Милнър, покачил на 0:2.

През втората част „армейците” се опитаха да надигнат глави и да се противопоставят на съперника си. Ключово се оказа влизането на Сейду Думбия на мястото на Алексей Березутски. В 64-ата минута домакините успяха да намалят резултата, след като Ахмед Муса бе изведен зад отбраната на гражданите, след което подаде успоредно към Сейду Думбия, който вкара за 1:2.

ЦСКА продължи да държи инициативата и в самия край в 86-ата минута стигна до изравнително попадение, дело на израелецът Бибрас Натхо, оформил крайното 2:2 след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Коларов срещу Думбия.

След равенството ЦСКА (Москва) спечели първата си точка този сезон, но остава на последното място в групата. Манчестър Сити също остава без успех от началото на кампанията, но вече има 2 точки, които отреждат на „гражданите” трета позиция.

0:1 Серхио Агуеро (29), 0:2 Джеймс Милнър (38), 1:2 Сейду Думбия (64), 2:2 Бибрас Натхо (86-дузпа)

Москва, „Арена Химки“
Съдия: Ищван Вад (Унгария)

0.9zZ.JPG

ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 2.Марио Фернандес, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцки (46 - 88.Думбия (90 - 19.Цауня), 24.Василий Березуцки, 42.Георги Шченников, 7.Зоран Тошич (69 - 15.Ефремов), 23.Георги Миланов, 25.Роман Ерьоменко, 66.Бибрас Натхо, 18.Ахмед Муса

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 4.Венсан Компани, 5.Пабло Сабалета, 11.Александър Коларов, 20.Елиаким Мангала, 6.Фернандо (86 - 35.Йоветич), 7.Джеймс Милнър, 21.Давид Силва (78 - 25.Фернандиньо), 42.Яя Туре, 10.Един Джеко (72 - 15.Хесус Навас), 16.Серхио Агуеро