Каролине Возняцки победи Мария Шарапова на турнира в Сингапур със 7-6(4), 6-7(5), 6-2. Двубоят продължи 3 часа и 16 минути и откри надпреварата в бялата група на турнира.

Возняцки поведе с 3-0 гейма, а Шарапова изравни до 3-3. Половинката на Григор Димитров направи нов пробив за 5:4, но геймът влезе в тайбрек. Мария поведе с 4-3, но Возняцки грабна три точки подред и спечели със 7:4. Във втория гейм Каролине поведе с 3-2 гейма, Шарапова изравни за 3:3. При 4:5 рускинята върна един пробив и поведе с 6:5. Стигна се до нов тайбрек, в който Шарапова спечели със 7:5 точки.

В решителната трета част двете продължиха борбата, но датчанката направи пробив за 2:0 гейма. Шарапова изравни за 2:2, но до края на мача Каролине не даде нито гейм и спечели с 6:2./БЛИЦ