Славия спечели трите точки при гостуването в Дупница, побеждавайки с 2:0 Марек в мач от 12-ия кръг на "А" група. Успехът на "белите" дойде след голове на Радослав Василев и Мишел Платини. С прибавените три точки столичани събраха 12 в актива и изместиха Локомотив (Пловдив) от 9-ото място. "Смърфовете" вече са след Славия с 10 точки, а Марек остава предпоследен с 9 точки.

Мачът на стадион "Бончук" беше дебют за новия наставник на дупничани Тенчо Тенев. И двете попадения паднаха през второто полувреме, след като двата отбора изиграха скучна първа част.

В 47-ата минута Радослав Василев откри за Славия. Жереми Манзоро подаде на Душан Савич след отлично двойно подаване, вторият нахлу в наказателното поле на Марек и стреля, вратарят Емил Михайлов изби, след което притичалият Радослав Василев фронтално срещу вратата направи точна добавка - 0:1.

В 55-ата минута Радослав Василев пропусна да удвои, след като проби през центъра на защитата на Марек и шутира, но в аут. В 67-ата Еньо Кръстовчев изведе Крум Бибишков, който с топовен изстрел нацели гредата, след което топката тупна на сантиметри пред голлинията. В 73-ата "белите" удвоиха резултата чрез Мишел Платини. Бразилският нападател се разписа, след като Иван Вълчанов го изведе сам срещу вратаря.

До края дупничани опитаха да стигнат поне до почетен гол, но Марио Близнаков пропусна да намали, след като се озова очи в очи срещу Георги Петков.