Черно море прегази Берое с категоричното 4:0 в мач от 12-ия кръг на "А" група. Двубоят обаче завърши много лошо за домакините. Първо вратарят Георги Китанов получи тежка контузия и с линейка беше откаран към болницата, след което и Слави Сталев беше изнесен с носилка. При травмата на Китанов пък вече бяха извършени трите смени, което принуди Мирослав Манолов да сложи ръкавиците и да застане на вратата.

Нападателят, който откри резултата срещу Берое, се справи отлично под рамката и при две ситуации в 9-минутното добавено време се намеси перфектно и не позволи топката да попадне в мрежата на "моряците". Манолов откри в 22-ата минута от дузпа, в 36-ата Матиас Курьор удвои, а през втората част Благой Макенджиев беше наказан още от Кирил Котев в 64-ата минута и от появилия се на смяна Симеон Райков в 86-ата.

Това бе трети успех в последните четири мача в първенството за Черно море. Берое пък бе победен за втори път в последните си три срещи. Старозагорци пропуснаха и възможността да се изкачат еднолично на второ място в класирането. След загубата на "Тича", която е най-тежка за "зелените" от началото на първенството, Берое остава трети с 21 точки, колкото има и "Левски". Лидерът ЦСКА е с 29, вторият Лудогорец има 22.

Maчът по минути - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 4:0
1:0 Мирослав Манолов (22-дузпа), 2:0 Maтиас Курьор (36), 3:0 Кирил Котев (64), 4:0 Симеон Райков (86)