ЦСКА продължава да гази в битката за първото място, след като победи с 2:0 Литекс в дербито на 12-ия кръг на "А" група. "Червените" записаха шести пореден мач без загуба, от които едва един е равенство. И то само седмица преди Вечното дерби с "Левски" следващия уикенд. Головете днес отбелязаха Александър Тунчев в 17-ата минута и влезлият като резерва Еденилсон Бергонси.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на "червените". Още в 8-ата минута Винисиус трябваше да се намесва след коварен удар на Тони Силва отляво. ЦСКА държеше повече топката и бе по-агресивния тим на терена. С оглед на показаното домакините закономерно откриха резултата в 17-ата минута. След късо изпълнение на корнер и последвало центриране Александър Тунчев засече кълбото с глава за 1:0.

След попадението гостите продължаваха да изпитват затруднения с изнасянето на топката. А ЦСКА бе близо до втори гол в 21-ата минута, когато Маркиньос от фаул принуди сънародника си на вратата на Литекс отново да показва рефлекс. Фелипе и Кукоч също имаха своите възможности пред себе си да се разпишат. В самия край на първата част пък Джордан можеше да изравни. Таранът се пребори с няколко играчи в червено и стреля неточно фронтално срещу Дивиш.

След почивката изненадващо "армейците" отстъпиха инициативата на гостите. Въпреки че владееха повече топката, играчите на Красимир Балъков изпитваха сериозни затруднения в предни позиции. В отбрана ЦСКА действа изключително стабилно и не позволи Якуб Дивиш да бъде затруднен дори за миг. Ударите, които бяха отправени към чеха, бяха или право в обсега му, или встрани от вратата. С изтичането на редовното време Красимир Балъков заложи на офанзивни играчи в лицето на Кирил Десподов и Милчо Ангелов. Но дори и този му ход не успя да попречи на ЦСКА да победи. Дори напротив, в 88-ата минута Еденилсон Бергонси матира Винисиус за 2:0 с бомбен шут от около 30 метра.

В класирането "армейците" събраха 29 точки и си върнаха аванса от 7 точки пред шампиона и втори в момента Лудогорец. Литекс пък е с десет по-малко спрямо "армейците" на петата позиция.

СЪСТАВИТЕ
ЦСКА: 33. Якуб Дивиш, 77. Тончи Кукоч jalt.jpg, 21. Венцислав Василев jalt.jpg, 48. Марин Оршулич, 3. Александър Тунчев topka.jpg , 70. Жуан Фелипе (smqna.jpg 64 - 8. Борис Галчев), 28. Маркиньос (smqna.jpg 77 - 22. Еденилсон Бергонси), 4. Стивън Сънди, 7. Тони Силва (smqna.jpg 83 - 71. Антон Карачанаков), 20. Луис Сoарес, 17. Серджиу Буш
РЕЗЕРВИ: 99. Стоян Колев, 19. Апостол Попов, 31. Кристиан Супусепа, 34. Денис Причиненко, 22. Еденилсон Бергонси, 8. Борис Галчев, 71. Антон Карачанаков
Старши треньор: Стойчо Младенов

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 3. Антон Недялков, 6. Джаксън Менди jalt.jpg, 4. Пламен Гълъбов, 16. Страхил Попов, 93. Петрос Бумал, 19. Румен Руменов, 88. Никола Колев ( smqna.jpg 52 - Кирил Десподов), 15. Кристиан Малинов (smqna.jpg 82 - 73. Милчо Ангелов), 70. Данило Асприля, 9. Уилмар Джордан
РЕЗЕРВИ: 12. Александър Конов, 23. Иван Горанов,  13. Васил Божиков, 24. Петър Златинов, 99. Кирил Десподов, 73. Милчо Ангелов, 7. Георги Минчев
Старши треньор: Красимир Балъков