"Левски" се провали на "Лаута", завършвайки наравно 1:1 с Локомотив (Пловдив) в интригуващ мач от 12-ия кръг на "А" група. "Сините" се чувстваха победители в срещата, като оставаха само секунди до последния съдийски сигнал, когато Мартин Камбуров прониза Пламен Илиев и донесе точката на "черно-белите". Опитният голмайстор, превърнал се в кошмар на "Левски", днес записа своя 11-и гол във вратата на "сините" и е на четири от рекорда на Петър Жеков (15).

Избраниците на Гонзо поведоха на "Лаута" чрез Мигел Бедоя в 42-ата минута. След края на злополучния мач за "сините" видимо изнервеният испанец се спречка със съотборника си Аймен Белаид и се наложи съотборници да ги разтървават.

За срещата днес треньорите на Локо (Пд) Христо Колев-Бащата и Петър Пашев заложиха на същите титуляри, които започнаха и при победата с 2:0 над Литекс в миналия кръг. Гонзо пък беше принуден да прави промени. Мястото на наказание Владимир Гаджев в центъра на терена зае Радослав Цонев, който си партнира с Георги Сърмов. Атаката поведе Антонио Аниете, подпомаган от Мигел Бедоя и по крилата от Луис Педро и Роман Прохазка. Педро направи лошо впечатление с на моменти прекалено индивидуалните си действия. В няколко ситуации, при добри атаки на "Левски", бившият играч на "Ботев" (Пловдив) не подаваше на съотборниците си, въпреки че бяха на по-чисти позиции от неговата. И в защита "сините" не бяха много убедителни, като често се пропукваха. Най-вече ги затрудняваха Камбуров и Бирсент Карагерен. Опитният голмайстор на почивката беше награден от легендата Христо Бонев за постижението си от 100 вкарани гола за Локомотив (Пловдив) в "А" група. В 93-ата минута Камбуров прониза Пламен Илиев за радост на публиката на "смърфовете" и вече има 101 гола на сметката си.

Първата опасност пред една от двете врати беше в 34-ата минута, когато "сините" пропуснаха да поведат. Луис Педро проби, Богомил Дяков изчисти в корнер, а след неговото изпълнение Пламен Крумов отправи удар към долния ляв ъгъл на Йордан Господинов, който се намеси решително и не позволи на топката да попадне в мрежата му. Това обаче се случи в 42-ата минута. Крумов центрира отдясно към Аниете, който спря технично и върна назад с пета към Бедоя, който с едно докосване реализира с точен удар за 0:1.

Втората част започна равностойно. Няколко атаки на "Левски" обаче бяха спрени със засади, което вбеси Гонзо и играчите му. При една от ситуациите на Аниете беше показан жълт картон, тъй като испанецът отиде да спори със страничния рефер. В 73-ата минута Аниете изведе Бедоя сам срещу Господинов, испанецът опита да го прехвърли, но стражът успя да отклони топката от почти паднало положение.

Десет минути преди края играчите на "Левски" позволиха на Локо (Пд) да направи опасна контраатака, но Бедоя се намеси решително преди резервата Емерик де Врийзе стреля. И точно, когато "сините" очакваха последния съдийски сигнал на Николай Йорданов, гостите се сгромолясаха и изпуснаха победата. В 3-ата минута на добавеното време, след центриране и получило се разбъркване пред Пламен Илиев, Камбуров си овладя топката, финтира Георги Сърмов и донесе точката на тима си.

След равенството "Левски" е четвърти с 21 точки, а следващата седмица се изправя срещу вечния враг ЦСКА. Локо (Пд) пък се изкачи на 9-ото място с 10 точки.