Лудогорец победи Хасково с 3:1 в мач от 12 кръг на "А" група. Двубоят е първи от втората част на редовния сезон. Изненадващо Хасково поведе с 1:0 в 6-ата минута след гол на Георги Коруджиев, но още до почивката Лудогорец осъществи обрата. За 1:1 се разписа Марселиньо, а Козмин Моци вкара от дузпа за 2:1 в добавеното време. Крайното 3:1 оформи Даниел Абало в началото на второто полувреме. Двубоят бе дебют за треньора на Хасково Емил Велев. Това бе първи успех за Лудогорец след две грешни стъпки - загуба от "Левски" и равен със Славия. За последно тимът победи Литекс с 4:1 на 21 септември. След трите точки Лудогорец излезе на второ място с 22 точки преди изиграване на останалите мачове от кръга.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев заложи на изцяло титулярния състав. В защита излязоха Кайсара, Моци, Терзиев и Браян Ангуло. В средата на терена си партнираха Светослав Дяков и Ешпиньо, по крилата започнаха Даниел Абало и Михаил Александров, а напред действаха Роман Безяк и Марселиньо. Двубоят започна с изненадващ гол за Хасково. Още в 6-ата минута Деян Лозев уцели гредата с удар извън наказателното поле, топката се върна в краката на Георги Коруджиев, който изведе гостите напред в резултата. След попадението домакините имаха пълен превес на терена, но поне 20-25 минути не стигаха до чисто голово положение. В 16-ата минута Моци пропусна сам срещу вратата. В 35-ата минута съдиите отмениха гол на Безяк след спорно положение за засада. В 37-ата минута логичното се случи и Лудогорец изравни. След центриране от фаул Марселиньо бе оставен непокрит в наказателното поле и възстанови равенството. В добавеното време на първото полувреме съдията Стефан Павлов даде дузпа за разградчани. При центриране в наказателното поле Мартин Ковачев задържа Моци за фланелката и го свали на земята. Зад топката застана Козмин Моци, който направи резултата 2:1.

В 51-ата минута Лудогорец покачи на 3:1. След центриране от корнер гостите не успяха да изчистят топката, която попадна в Абало на точката за изпълнение на дузпа. Испанецът стреля силно и вкара трето попадение за разградчани. След попадението Георги Дерменджиев направи три смени - извади Михаил Александров за Мисиджан, Ешпиньо за Вандерсон и Роман Безяк за Кишада. Гостите имаха положение едва в 79-ата минута. До края на мача домакините направиха още няколко пропуска чрез Жуниор Кишада и Михаил Александров.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ХАСКОВО 3:1
0:1 Георги Коруджиев (6), 1:1 Марселиньо (37), 2:1 Козмин Моци (45+3-дузпа), 3:1 Даниел Абало (51)