Босна и Херцеговина и Белгия завършиха 1:1 в дербито от група "В" на европейските квалификации. Най-голямата звезда на домакините Един Джеко откри в 28-ата минута. Таранът на Манчестър Сити получи топката в наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря - 1:0. В 51-ата минута обаче Раджа Наинголан изравни след невероятна грешка на вратаря Асмир Бегович. Халфът стреля от границата на пеналта и топката премина под ръцете на стража за 1:1.

В другите мачове от групата логиката възтържествува. Уелс победи трудно Кипър с 2:1. “Драконите” решиха рано-рано нещата. Играещият в английския Бирмингам Дейвид Котърил откри още в 13-ата минута, а в 23-ата Хал Робсън-Кану (Рединг) покачи на 2:0. Гостите върнаха интригата след попадение на Винсънт Лабан (36), но уелсците успяха да опазят крехката си преднина и да измъкнат трите важни точки. Уелс игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Кинг получи червен картон още в 47-ата минута.

Израел взе очаквана победа при визитата си на аутсайдера Андора. Омер Дамари откри още в 3-ата минута за гостите, но Идефонс Лима изравни след четвърт час игра от дузпа. Отново Дамари (41) изведе Израел напред в резултата, а в 82-ата оформи своя хеттрик и фиксира крайното 1:3.