Спартак (Плевен) победи Етър с 3:1 в дербито на 9 кръг на Северозападната „В“ група и сигурно заема първото място в класирането.

Победата за Спартак обаче не дойде лесно. През цялото първо полувреме Етър владееше повече топката, като се опитваше да атакува по крилата, но рядко достигаше до по-сериозни положения пред Антонов. Домакините залагаха повече на контраатаки и далечни удари. Така дойде първият гол в мача. В 23-ата минута Любомир Тодоров стреля точно от 25 метра в долния десен ъгъл на Ивайло Петков.

Само минута след почивката Етър успя да изравни. Димитър Байдаков проби по дясното крило и стреля, топката се удари в лявата греда, а Иван Петков беше точен при добавката. В отговор Спартак започна да атакува по-сериозно. Така в 64-ата минута Любомир Тодоров отново се разписа след хубава асистенция на Шопов. Четвърт час преди края Стефан Христов вкара дузпа, отсъдена за фаул на Радослав Анев срещу Любчо Иванов.