Холандия започна трудно, но стигна до успеха с 3:1 над Казахстан в мач от Група „А“ на квалификациите за Евро 2016. Това беше 18-а поредна домакинска победа за „лалетата“ в квалификационен мач, след като в първата си среща от групата отстъпиха на Чехия с 1:2 като гост.

Ренад Абдулин с глава даде аванс на Казахстан в 17-ата минута, а Холандия стигна до изравнителното попадение едва в 62-ата минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар засече центриране на Ибрахим Афелай.

След това Бауржан Джолчиев остави гостите с човек по-малко и домакините си възползваха от възможността си. Афелай се разрика в 82-ата минута, а това беше първият му мач за националния отбор от две години насам. В края на двубоя Робин ван Перси беше точен от дузпа, след като беше фаулиран от Дмитри Шомко в наказателното поле.