България загуби от Хърватия с 0:1 в европейска квалификация от група "Н" за първенството през 2016 година. Николай Бодуров си вкара автогол в 36-ата минута и така гостите си тръгнаха с трите точки. Двубоят се игра пред почти пълен национален стадион, присъстваха около 33 хиляди души, които не престанаха да подкрепят "трикольорите" и заслужават само добри думи и поздравления. Следващият мач на България е в понеделник (13 октомври) в Осло срещу Норвегия. В другите мачове от групата тази вечер Италия победи Азербайджан с 2:1, а Норвегия срази Малта с 3:0. В класирането Италия и Хърватия имат по 6 точки, България и Норвегия са с по 3, а Азербайджан и Малта са с нула точки.

През първото полувреме хърватите ни надиграха. Нашите така и не овладяха топката трайно, като че ли проявиха доста по-голям респект и гледаха повече да се защитават, отколкото да атакуват. Още около 15-ата минтуа гостите имаха повече атаки и поглеждаха повече към вратата на Владислав Стоянов. Около 20-ата минута на трибуните стана напечено, след като първо се разрази бой в сектор "Б", а след това хърватската агитка започна да хвърля сигнални ракети. Съдията прекрати двубоя за около 4-5 минути, за да се успокои обстановката. В 32-ата минута бе отменен гол на Ивица Олич. В 36-ата минута Хърватия поведе с 1:0. Ракитич центрира в наказателното поле, Апостол Попов изпусна Перишич, който продължи с глава и отблизо Николай Бодуров притиснат от Олич хлъзнза топката във вратата на Владислав Стоянов. След гола "трикольорите" успяха да заиграят малко по-добре и създадоха няколко атаки. Едва в 42-ата минута дойде първата възможност, но Владимир Гаджев пропусна. След пас халфът на "Левски" изскочи от дълбочина и стреля, но топката мина много близо до вратата.

Още на полувремето Любослав Пенев направи две смени - извади Петър Занев и Илиян Мицански и пусна съответно Георги Илиев и Андрей Гълъбинов. Така Станислав Манолев бе върнат като десен бек, Йордан Минев отиде отляво. Георги Илиев имаше задача да засили средата на терена заедно със Светослав Дяков и Владимир Гаджев. И в първите 15-20 минути на второто полувреме хърватите играха много по-бързо, спокойно и владееха топката без да правят много грешки. Българите опитваха с постоянни центрирания, които нямаха никакъв шанс. В 68-ата минута Георги Илиев стреля от разстояние, но след рикошет топката излезе в корнер. Любослав Пенев направи последната си смяна - излезе Гаджев и влезе Александър Тонев. След 72-ата минута българите за първи път от началото на мача създадоха натиск, който трая няколко минути. Хърватите се върнаха дори в собственото си наказателно поле, но така и не шутирахме нито веднъж към вратата, за да притесним Субашич. Александър Тонев пораздвижи атаката и се отчете с хубав удар в 77-ата минута, но вратарят на Монако и Хърватия спаси. До края на двубоя нашите нямаха никакъв шанс, а гостите спокойно доиграха двубоя.