Англия очаквано разби футболното джудже Сан Марино с 5:0 на „Уембли” в среща от група „Е” на квалификациите за европейското първенство във Франция през 2016 година. Гостите успяха да устискат нулевото равенство чак до 25-ата минута, когато Милнър изведе Фил Джагиелка, който се разписа за 1:0. В 43-ата минута „трите лъва” получиха право да изпълнят дузпа и Уейн Рууни покачи на 2:0. След почивката в 49-ата минута Дани Уелбек направи резултата класически, а в 72-ата минута Андрос Таунзенд се разписа за 4:0, като асистенциите и за двете попадения бяха на Окслейд-Чембърлейн. Алекс Дела Вале от гостите пък си вкара автогол в 78-ата минута и оформи крайното 5:0.

В същото време Словения надви у дома Швейцария с 1:0 и нанесе второ поредно поражение на „кръстоносците” в този квалификационен цикъл. Победното попадение за домакините падна в 79-ата минута, когато бившият нападател на Литекс Миливое Новакович бе точен от дузпа.

Литва пък излъга у дома Естония с 1:0 в балтийския сблъсък от тази група. Единственият гол бе дело на Саулиус Миколиунас в 76-ата минута след пас на Матулевичус, а четири минути преди края Каласте получи втори жълт и съответно червен картон, за да доиграят гостите мача с намален състав.

Група "Е"
Англия – Сан Марино 5:0
1:0 Фил Джагиелка (25), 2:0 Уейн Рууни (43-дузпа), 3:0 Дани Уелбек (49), 4:0 Андрос Таунзенд (72), 5:0 Алекс Дела Вале (78-авт.)

Литва – Естония 1:0
1:0 Саулиус Миколиунас (76)

Словения – Швейцария 1:0
1:0 Миливое Новакович (79-дузпа)