Словакия сензационно победи у дома световния шампион от 2010 година Испания с 2:1 в среща от група „C” на квалификацииите за Евро 2016 във Франция. Футболистите на Висенте дел Боске имаха териториален превес почти през целия мач, но въпреки това изоставаха в резултата още в 17-ата минута, когато Юрай Куцка се разписа от пряк свободен удар. До края на полувремето и след почивката събитията се водеха предимно в половината на словаците, но футболистите на „Ла Фурия” направиха много пропуски. Все пак в 82-ата минута гостите изравниха чрез Пако Алкасер, който бе изведен от Жорди Алба зад отбраната на домакините и вкара за 1:1. Испания тръгна да търси пълен обрат в мача, но в 89-ата минута бяха шокирани от гола на Мирослав Стох, който се възползва от пас на Дуриш и оформи крайното 2:1.

Македония пък победи изключително трудно у дома Люксембург с 3:2 в друга среща от тази група, белязана от два обрата. Домакините поведоха с гол на Александър Трайковски (20), но Люксембург изненадващо обърна нещата в своя полза още до почивката с попадения на Стефано Дурси (39) и Давид Турпел (44). През втората част македонците натиснаха и изравниха с гол на Адис Яхович (66-дузпа), а в последните секунди Бесарт Абдурахими (90+2) се възползва от подаване на Яхович и вкара за 3:2.

В третия мач от групата Беларус отстъпи на свой терен от Украйна с 0:2. Гостите поведоха след автогол на Александър Мартинович в 82-ата минута, а в последните секунди Серхий Сидорчук (90+3) оформи крайния резултат.

Група "С"

Беларус – Украйна 0:2
0:1 Александър Мартинович (82-авт.), 0:2 Серхий Сидорчук (90+3)

Македония – Люксембург 3:2
1:0 Александър Трайковски (20), 1:1 Стефано Бенси (39), 1:2 Давид Турпел (44), 2:2 Адис Яхович (66-дузпа), 3:2 Бесарт Абдурахими (90+2)

Словакия – Испания 2:1
1:0 Юрай Куцка (17), 1:1 Пако Алкасер (82), 2:1 Мирослав Стох (89)