ЦСКА победи "Ботев" (Пловдив) с минималното 1:0 в мач от 11 кръг на "А" група. Единственото попадение на стадион "Българска армия" реализира Тони Силва в 67-ата минута. След успеха ЦСКА продължава да бъде лидер в първенството с 26 точки, втори е Берое с 21, а "Левски" и Литекс, които са с мач по-малко, са трети и четвърти с по 19 точки. 11-ият кръг се явява краят на първото завъртане на двубоите, т.е. 1/3 от сезона измина. От следващия 12 кръг мачовете започват да се повтарят, но с обратно домакинство. ЦСКА ще приеме Литекс, а "Ботев" гостува на Локомотив (София). Двубоите са след две седмици, тъй като има пауза за националните отбори. Днешният мач ще се запомни за феновете на ЦСКА, тъй като почти след две години се завърнаха в любимия си сектор "Г", който отвори врати.

Стойчо Младенов направи само една промяна в титуларния състав в сравнение с победата миналия кръг срещу Берое. Антон Карачанаков излезе титуляр на мястото на Неманя Милисавлевич. Вили Вуцов предложи доста офанзивна схема с наличието на Иван Цветков и Цветелин Чунчуков в атака. Първото полувреме беше изключително слабо и в бавно темпо. Имаше един единствен шанс за нещо по-интересно, но Серджиу Буш не успя да реализира. В 28-ата минута Стивън Сънди изведе румънеца вдясно в наказателното поле, но той си скъси ъгъла и би покрай вратата. За ЦСКА като че ли Тони Силва се загуби първото полувреме и десният фланг почти не действаше. Отляво Карачанаков се мъчеше заедно с Тончи Кукоч, но и в тази зона нищо интересно. Жуан Фелипе също не игра на ниво.

Второто полувреме започна с няколко смени. Стойчо Младенов извади Маркиньос и Жуан Фелипе и вкара съответно Борис Галчев и Луис Соарес-Платини. Велислав Вуцов отговори със смяна Чунчуков с Александър Колев. В 67-ата минута ЦСКА откри резултата при първата си бърза атака. Луис Соарес-Платини получи топката отляво, надбяга Пламен Николов и влезе в наказателното поле. Там бе съборен от вратаря Стаховяк, но Соарес вече бе намерил вдясно от себе си Тони Силва, който на празна врата откри резултата - 1:0. Малко след това, в 75-ата минута, Стойчо Младенов реши да заздрави халфовата линия и извади Антон Карачанаков, като пусна на негово място Еденилсон Бергонси. В 82-ата минута Александър Тунчев можеше да реши всичко, но след изпълнение на корнер получи топката на няколко метра от вратата и стреля високо в аут. В края на мача Наско Милев записа дебют за "Ботев", след като влезе на мястото на Божидар Васев. Борис Галчев отправи последния хубав удар минути преди края, който затрудни Стаховяк.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - "БОТЕВ" ПЛОВДИВ 1:0
1:0 Тони Силва (67)

ЦСКА:
33.Якуб Дивиш, 77.Тончи Кукоч, 3.Александър Тунчев, 14.Валентин Илиев jalt.jpg, 21.Венцислав Василев, 4.Стивън Сънди jalt.jpg, 28.Маркиньос (59 smqna.jpg 8.Борис Галчев), 71.Атон Карачанаков (75 smqna.jpg 21.Еденилсон Бергонси), 70.Жуан Фелипе (56 smqna.jpg 20.Луис Соарес-Платини), 7.Тони Силва, 17.Серджиу Буш
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 6.Пламен Крачунов, 8.Борис Галчев, 34.Денис Причиненко, 19.Апостол Попов, 21.Еденилсон Бергонси, 48.Марин Оршулич, 11.Неманя Милисавлевич, 20.Луис Соарес-Платини
Треньор: Стойчо Младенов

"БОТЕВ" (Пд)) 1.Адам Стаховяк, 22.Пламен Николов, 3.Роман Инез jalt.jpg, 11.Йордан Христов, 16.Томаш Иршак jalt.jpg, 17.Лъчезар Балтанов (76 smqna.jpg 14.Горан Галешич), 7.Мариян Огнянов, 38.Милен Гамаков, 30.Божидар Васев (87 smqna.jpg 45.Наско Милев), 19.Иван Цветков, 23.Цветелин Чунчуков jalt.jpg (60 smqna.jpg 92.Александър Колев)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 2.Владимир Айтов, 28.Филип Филипов, 14.Горан Галешич, 20.Серкан Юсеин, 45.Наско Милев, 92.Александър Колев
Треньор: Велислав Вуцов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Валентин Илиев, Стивън Сънди (ЦСКА); Цветелин Чунчуков, Роман Инез, Томаш Иршак ("Ботев" Пловдив)

Баланс: 120 мача, 71 победи за ЦСКА, 23 равенства, 26 победи за "Ботев", г.р.: 250:124 за ЦСКА
ЦСКА като домакин: 60 мача, 44 победи за ЦСКА, 11 равенства, 4 победи за "Ботев", г.р.: 152:48