Черно море спечели с минималното 1:0 при гостуването на Хасково и постигна трета поредна победа в "А" група. Единственото попадение в двубоя от 11-ия кръг вкара Иван Коконов в 66-ата минута.

Преди почивката домакините бяха по-добри, но не успяха да материализират своето предимство, което се изрази в две опасни положения пред вратата на Георги Китанов. Пропуснаха ги Дончо Атанасов и Емил Ангелов.

В началото на втората част Мартин Ковачев можеше да открие резултата в полза на Хасково, но стреля над напречната греда след центриране на Джихад Кямил. Постепенно гостите от Варна се активизираха и в 58-ата минута застрашиха сериозно домакинската врата, но Николай Банков спаси. Само две минути по-късно Стенио Дос Сантос опита да вкара със задна ножица, а стражът на Хасково отново се справи блестящо.

Натискът на избраниците на Никола Спасов даде резултат в 66-ата минута, когато извеждащо подаване на Стенио намери Иван Коконов, който се пребори с бранител на домакините и след техничен изстрел откри резултата - 1:0 за Черно море, което остана непроменено до края.

С прибавените 3 точки варненци събраха 12 в актива и се утвърдиха на осмото място. Хасково пък остава последен с едва 4 точки.

ХАСКОВО - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Иван Коконов (66)

Срещата по минути:
* Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при ужасната трагедия в Горни Лом.
15 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Живко Атанасов за нарушение срещу Дончо Атанасов.
31 - Дончо Атанасов пропуска да открие от добра позиция.
45 - Извеждащо подаване за Емил Ангелов, който също пропуска за домакините.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------------
60 - Вълчан Чанев заменя Владислав Узунов в състава на домакините.
60 - Бекир Расим влиза в игра за Черно море, Бургхард излиза.
66 -
topka.jpg ГОООЛ! Черно море повежда - 0:1! Стенио изведе добре Иван Коконов, който надбяга двама защитници на домакините и с точен прехвърлящ удар наказа Николай Банков.