Динамо (Минск) загуби у дома от Фиорентина с 0:3 в среща от втория кръг на група „К” в турнира Лига Европа. Алберто Акуилани (33) даде аванс на "виолетовите", а след почивката Йосип Иличич (61) и Филипо Бернардески (67) направиха победата на тима от Флоренция класическа. Така възпитаниците на Винченцо Монтела вече имат 2 победи от 2 мача и са начело в класирането с 6 точки. Динамо е на дъното без актив.

В същото време Гинган победи на свой терен ПАОК (Солун) с 2:0. И двата гола за французите паднаха в разстояние на три минути, а техен автор бе бившият играч на Нюкасъл Силвен Марво (47, 50). До края на мача гърците се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но не успяха. След успеха си Гинган има 3 точки, колкото и ПАОК.