Динамо (Киев) срази у дома Стяус с 3:1 в среща от втория кръг в група „J” на Лига Европа и оглави класирането с пълен актив. Андрий Ярмоленко (40) откри резултата с удар от фаул от около 30 метра дистанция, а Артьом Кравец (66) се възползва от колективна грешка в отбраната на румънците и покачи на 2:0. В заключителните минути Раул Русеску (89) върна един гол и даде надежда на Стяуа, но Лукаш Теодорчик (90+2) оформи крайното 3:1 в полза на Динамо, който е с 6 точки на върха. Стяуа е с 3 пункта в актива си.

Олборг пък надви на свой терен португалския Рио Аве с минималното 1:0. Победното попадение за датския тим реализира Никлас Хелениос (46) веднага след почивката. Така Олборг също има 3 точки и е на трето място, а Рио Аве остава на дъното без актив.
ГРУПА „J“
1:0 Никлас Хелениус (46)

Олборг, „Нордиске Арена“
Съдия: Тони Шапрон (Франция)

1:0 Андрий Ярмоленко (40), 2:0 Артьом Краветс (66), 2:1 Раул Русеску (89), 3:1 Лукаш Теодорчик (90+2)