Байер (Леверкузен) победи Бенфика с 3:1 в мач от Група "С" на Шампионската лига. "Аспирините" имаха почти пълно надмощие над "орлите" и напълно заслужено се добраха до трите точки.

В 25-ата минута Щефан Кислинг довкара един избит удар на Сон от Жулио Сезар. Десетина минути по-късно кореецът сам вкара за 2:0 след пас на Карим Белараби.

Гостите успяха да намалят в 62-ата минута след бърза контраатака. Едуардо Салвио се възползва от пас на Перейра и прокара топката покрай стража на домакините Лено в мрежата за 2:1. 180 секунди по-късно обаче Жардел спъна Кислинг в наказателното поле и съдията посочи "бялата точка" - дузпа! Хакан Чалханоглу хладнокръвно реализира дузпата за 3:1.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - БЕНФИКА 3:1

1:0 Щефан Кислинг (25), 2:0 Хонг-Мин Сон (34), 2:1 Едуардо Салвио (61), 3:1 Хакан Чалханоглу (64)
стадион: "Бай Арена"
съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

lever.jpgБАЙЕР: Лено, Хилберт, Топрак, Спахич, Вендел, Райнарц, Л.Бендер (82 - Донати), Белараби (70 - Йозтунали), Чалханоглу, Сон, Кислинг (76 - Дръмич)
Резерви: Кресич, Йедвай, Бьониш, Юрченко

______________.jpgБЕНФИКА: Жулио Сезар,  Луизао, Жардел, Елизеу, Перес (77 - Самарис), Салвио, Гайтан, Кристанте (56 - Перейра), Андре Алмейда, Дерлей,  Талиска (46 - Лима)
Резерви: Сантош, Диаш, Лопес, Джон