Арсенал записа първата си победа в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига, след като в мач от Група „D“ се наложи с 4:1 над Галатасарай. „Артилеристите“ завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на вратаря Войчех Счесни в 60-ата минута.

Английският национал Дани Уелбек вкара хеттрик за успеха на тима си. Той откри резултата в 22-ата минута, а седем по-късно удвои аванса на Арсенал. Алексис Санчес покачи на 3:0 в 41-ата минута. В 52-ата минута Уелбек се разписа за трети път след центриране на Санчес от фаул.

В 60-ата минута Счесни направи фаул за дузпа, която беше реализирана от Бурак Йълмаз. Въпреки численото си предимство Галатасарай не успя да стигне до нов гол.

Така Арсенал стигна до първата си победа в групата, а Дани Уелбек реализира първия си хеттрик в професионалния футбол.

Арсенал – Галатасарай 4:1
1:0 Дани Уелбек (22), 2:0 Дани Уелбек (30), 3:0 Алексис Санчес (41), 4:0 Дани Уeлбек (52), 4:1 Бурак Йълмаз (62-дузпа)