Лудогорец загуби с 1:2 от Реал Мадрид в група "В" на Шампионската лига. Българският шампион поведе в резултата чрез Марселиньо още в 6-ата минута. След това в 10-ата минута Кристиано Роналдо изпусна дузпа, която Владислав Стоянов улови. В 24-ата минута съдията от Шотландия Крейг Томсън даде втора дузпа за Реал за театрално падане на Роналдо в наказателното поле. Този път португалецът бе точен и изравни за 1:1. Победното попадение реализира Карим Бензема в 77-ата минута. В другия мач от групата Базел победи Ливърпул с 1:0. Така Реал е с 6 точки, Ливърпул и Базел имат по 3, а Лудогорец остава с нула.

Футболистите и всички в Лудогорец могат само да се гордеят с представянето тази вечер срещу галактическия носител на 10 титли в турнира за КЕШ/Шампионска лига. Българският тим игра като равен с равен срещу великия колос и дори заслужаваше не само равен, а и победа. Съдията от Шотландия Крейг Томсън обаче не позволи това да се случи, след като даде спорна втора дузпа за Роналдо, а в края на мача за задържане на Мисиджан в наказателното поле подмина ситуацията. Имаше и доста ситуации, в които шотландският рефер удари рамо на Реал (Мадрид).

За втори път Реал Мадрид получи две дузпи в един мач от Шампионската лига. Първият път е срещу Олимпиакос през 1997 година, когато "белият балет" печели с 5:1.

Първото полувреме започна във вихрено темпо и Лудогорец откри резултата още в 6-ата минута. След изпълнение на корнер топката стигна до задната греда, на която Марселиньо с глава вкара топката във вратата. В 10-ата минута Йордан Минев фаулира Хавиер Ернандес и съдията Крейг Томсън даде дузпа за Реал Мадрид. Зад топката застана Роналдо, стреля в десния ъгъл, но Владислав Стоянов отрази по блестящ начин. В 24-ата минута Роналдо за пореден път прояви доза артистизъм и падна в наказателното поле след лек допир с Козмин Моци. Шотландският съдия Томсън даде втора дузпа за "кралете". Този път Роналдо би в същия ъгъл и бе точен за 1:1. Хубавото бе, че след изравнителния гол Лудогорец не трепна, а продължи да се държи на терена. В 30-ата минута Михаил Александров стреля по диагонал отдясно в наказателното поле и Икер Касияс изби. В последните минути Роналдо няколко пъти опита финтове, но губеше топката или защитата на Лудогорец се справяше. През първата част изключително добре играха всички футболисти на разградчани, които обезличиха най-вече Гарет Бейл и Лука Модрич, които сякаш останаха изолирани от останалите.

Началото на второто полувреме бе за Реал Мадрид. Гостите понатиснаха и домакините се прибраха в собствената половина. Владислав Стоянов спаси силен удар на Гарет Бейл. В 55-ата минута обаче Икер Касияс трябваше да спаси добър изстрел на Фабио Ешпиньо, а в 66-ата и много хубав удар на Марселиньо. Малко след това обаче бразилецът се контузи и трябваше да напусне игра за сметка на Вандерсон. Хавиер Ернандес пък отстъпи мястото си на Бензема, а малко след това световният шампион с Германия през лятото Тони Кроос смени Лука Модрич. В 77-ата минута логичното като че ли се случи и Реал Мадрид с всички звезди излезе напред в резултата. Марсело центрира отляво и Карим Бензема от няколко метра засече топката във вратата. Пред него се строполи Александър Александров, който претендираше за нарушение при удара на Бензема към вратата.

В 84-ата минута дойде поредното спорно положение, което отново бе отсъдено срещу Лудогорец. Влезлият като резерва Върджил Мисиджан падна в наказателното поле след задържане, но съдията Томсън си затвори очите и не даде дузпа. В последните минути Светослав Дяков можеше да изравни, но Марсело изчисти метри пред голлинията.

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 - добра атака на Лудогорец, Марселиньо стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет ъглов удар за Лудогорец
6 - topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Марселиньо. Центриране от корнер, топката стигна до втората греда, на която Марселиньо с глава
10 - ДУЗПА за Реал Мадрид, след нарушение на Йордан Минев срещу Хавиер Ернандес
11 - СПАСЯВАНЕ на Владислав Стоянов. Българският вратар хвана безпроблемно дузпата, бита от звездата Кристияно Роналдо

15 - ОТМЕНЕН ГОЛ НА РОНАЛДО - заради засада
15 - нарушение на Михаил Александров в средата на терена
21 - корнер за Лудогорец след не добра намеса на Икер Касияс
22 - центриране на Ешпиньо и нов корнер след изчистване на защитник на Реал Мадрид
24 - ДУЗПА за Реал Мадрид след театрално падане на Роналдо след лек допир с Козмин Моци
25 - topka.jpg ГООЛ за Реал Мадрид, този път Кристиано Роналдо е точен от бялата точка, като вкара топката в същия ъгъл, в който би и при първия шут

30 - ОПАСЕН удар на Михаил Александров отдясно по диагонала, Икер Касияс спасява
42 - ПРОПУСК на Хавиер Ернандес. Иско влезе в наказателното поле, подаде към Чичарито, който стреля, но много близо до гредата
42 - Роналдо отляво в наказателното поле, прави финтове, след това опитва пас, а Ешпиньо чисти
43 - удар с глава на Серхио Рамос - доста далече от целта
45 - ЗАСАДА на Роман Безяк, който вкара топката във вратата, но гол НЯМА
45 - 1 минута добавено време
45+1 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------
47 - удар на Роналдо в тъч
52 - СПАСЯВАНЕ на Владислав Стоянов. Иско центрира от фаул в наказателното поле, Бейл стреля, но Стоянов спаси
55 - ДАЛЕЧЕН удар на Ешпиньо, Икер Касияс се принуждава да избие в корнер
59 - контраатака на Лудогорец, топката е отдясно, намериха Безяк на дъгата, но той се забави и бе застигнат от защитата на Реал Мадрид
66 - СПАСЯВАНЕ на Икер Касияс, който извади добър удар на Марселиньо от границата на наказателното поле

67 - ЙОРДАН МИНЕВ ЧИСТИ ОТ ГОЛЛИНИЯТА, Роналдо бе изведен в наказателното поле и стреля, но Минев изчисти от голлинията
73 - жълт картон за Серхио Рамос, който спря Вандерсон
77 -
topka.jpg ГООЛ за Реал Мадрид, голмайстор Карим Бензема. Центриране отляво на Марсело, Бензема засече в малкото наказателно поле и прати топката във вратата. При гола Александър Александров падна пред Бендема и претендира за нарушение

82 - smqna.jpg смяна в Лудогорец, на мястото на Михаил Александров влиза Върджил Мисиджан
84 - СПОРНО положение, Мисиджан падна в наказателното поле, но съдията не даде дузпа за Лудогорец
90 - 3 минути добавено време
90+3 - край на мача

ЛУДОГОРЕЦ - РЕАЛ МАДРИД 1:2
1:0 Марселиньо (6), 1:1 Кристиано Роналдо (25-дузпа), 1:2 Карим Бензема (77)

22.JPG
Лудогорец:
 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 15.Александър Александров, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев jalt.jpg, 8.Фабио Ешпиньо jalt.jpg (82 smqna.jpg 12.Абел Анисе jalt.jpg), 18.Светослав Дяков jalt.jpg, 17.Даниел Абало jalt.jpg, 7.Михаил Александров (82 smqna.jpg 93.Върджил Мисиджан), 84.Марселиньо (70 smqna.jpg88.Вандерсон)  9.Роман Безяк
Резерви:
26.Милан Борян, 16.Браян Ангуло, 12.Абел Анисе, 23.Христо Златински, 88.Вандерсон, 93.Върджил Мисиджан, 99.Юнес Хамза, 10.Себастиан Ернандес
Треньор: Георги Дерменджиев

реал_1.jpgРеал Мадрид: 1.Икер Касияс, 2.Варан, 4.Серхио Рамос, 7.Кристиано Роналдо, 11.Гарет Бейл, 12.Марсело, 14.Хавиер Ернандес (67 smqna.jpg 9.Карим Бензема), 17.Алваро Арбелоа, 19.Лука Модрич (73smqna.jpg- 8.Тони Кроос), 23.Иско (76 smqna.jpg 10.Хамес Родригес), 24.Асиер Ияраменди
Резерви: 13.Кейлор Навас, 3.Пепе, 8.Тони Кроос, 9.Карим Бензема, 10.Хамес Родригес, 15.Карвахал, 18.Начо
Треньор: Карло Анчелоти

Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Крейг Томсън (Шотландия)
Жълти картони: Йордан Минев, Светослав Дяков, Даниел Абало, Фабио Ешпиньо, Абел Анисе (Лудогорец); Алваро Арбелоа (Реал Мадрид)

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!