Волейболните националки загубиха от Русия с 1:3 (23:25, 15:25, 28:26, 19:25) в мач от груповата фаза на Световното първенство в Италия.  Сборная имаше тотално надмощие през цялата среща и приключи интригата рано-рано.

Двубоите от втората групова фаза завършват на 5 октомври. Българките стартираха турнира със загуби от Бразилия (0:3) и Сърбия (2:3), но след това победиха Турция (3:2) и Камерун с 3:0, след което дойде и третата победа - срещу Канада с 3:0.

Нашите момичета записаха трета загуба в шампионата и имат само 3 точки в актива си. Те са пети във временното класиране на групата, с равни точки с Холандия, но с по-добър коефицент от “лалетата”.

Българките започнаха много силно и дори поведоха с 9:6 в първия гейм . След второто техническо прекъсване обаче настъпи спад в нашите редици, който беше използван от опитите рускини. Те обърнаха до 21:16 и не изпуснаха водачеството, за да спечелят първата част. Вторият гейм бе катастрофален за нашите, които започнаха неуверено и с много грешки и приключи набързо – 15:25. Невероятна драма се разрази в третата част. Българките направиха истински подвиг, след като отстъпваха с 20:24, но спасиха 4 поредни мачбола, за да изравнят, да поведат с 27:26 и в да затворят гейма – 28:26! Последната точка дойде след блок-аут на Страшимира Филипова и блокада на разпределителката Лора Китипова.

Рядко друг отбор в света може да направи подобно нещо срещу Сборная. В четвъртия гейм рускините обаче се мобилизираха и диктуваха играта. Логично поведоха с голяма преднина и спечелиха с 25:19, а с това и мача с 3:1.