Българският нападател Димитър Бербатов получи контузия при нулевото равенство на Монако като гост на Зенит в мач от Група „С“ на Шампионската лига. Ремито позволи на двата тима да продължават без загуба от началото на сезона в турнира.

Бербатов започна като титуляр за гостите и остана на терена до 52-ата минута, когато беше заменен принудително от Яник-Ферейра Караско. Българинът имаше шанс да открие резултата още в третата минута, когато получи пас от Лукас Окампос, но ударът му беше отразен от Юри Лодигин.

До края на мача положения имаше и за двата отбора, но Лукас Окампос пропусна за Зенит, а Саломон Рондон, Хълк и Александър Кержаков не успяха да пробият Даниел Субашич.

Зенит: 1.Юри Лодигин, 2.Александър Анюков (88-10.Андрей Аршавин), 4.Доменико Кришито, 6.Николас Ломбертс, 24.Есекил Гарай, 17.Олег Шатов (66-19.Игор Смолников), 20.Виктор Файзулин, 21.Хави Гарсия, 35.Дани, 7.Хълк, 23.Саломон Рондон (75-11.Александър Кержаков)

Монако: 1.Даниел Субашич, 2.Фабиньо, 3.Лайвин Курзава, 6.Рикардо Карвальо, 24.Андреа Раджи, 7.Набил Дирар, 8.Жоао Моутиньо (90+2-14.Тимуе Бакайоко), 22.Жофри Кондогбиа, 28.Жереми Тулалан, 9.Димитър Бербатов (52-17.Яник Ферейра-Караско), 11.Лукас Оксампос (80-18.Валер Жермен)

Санкт Петербург, „Петровски“
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)
Жълти картони: Жереми Тулалан, Набил Дирар (Монако)

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!