Шалке 04 не успя да победи у дома словенския шампион Марибор, с който завършиха 1:1 и поделиха точките в мача си от втория кръг на група „G” в Шампионската лига.

Гостите сензационно поведоха в 37-ата минута, когато след страхотна контаатака Дамиан Бохар се разписа за 0:1. Този резултат остана непроменен до края на полувремето.

След почивката „миньорите” от Гелзенкирхен натиснаха здраво, а футболистите на Марибор започнаха да не издържат на напрежението. В 56-ата минута голмайсторът Бохар допусна грешка, подавайки на топката в краката на холандеца Клаас Ян Хунтелаар, който изравни за 1:1 с удар от границата на наказателното поле.

Малко след изравнителния гол домакините бяха близо и до пълен обрат, но удар на Дракслер от близка дистанция бе спасен от Ханданович. До края на мача усилията на Шалке не дадоха резултат и равенството се запази.

След подялбата на точките и двата тима имат по 2 пункта в актива и заемат съответно втори и трето място в групата, оглавявана от Челси с 4 точки.

шалке_2.jpgmaribor.jpgШалке 04 - Марибор 1:1
0:1 Дамиан Бохар (37), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (56)

стадион: "Фелтинс Арена"
съдия: Веласко Карбайо (Испания)

ШАЛКЕ: 1.Ферман, 23.Фукс, 32.Матип, 24.Айхан (46 - 22.Учида), 27.Барнета, 9.Боатенг (79 - 7.Майер), 15.Аого, 33.Нойщетер, 10.Дракслер, 25.Хунтелаар, 13.Чупо-Мотинг (66 - 20.Обаси)

МАРИБОР: 33.Ханданович, 4.Шулер, 26.Райчевич, 28.Вилер , 7.Меяч, 22.Връшич (67 - 14.Менди), 70.Мертел (80 - 6.Н'Дайе), 5.Филипович , 10.Ибраими , 9.Маркос Таварес, 39.Бохар (83 - 8.Салалих)