Спортинг (Лисабон) загуби у дома с минималното 0:1 в среща от втория кръг на група група "G" на Шампионската лига. Българският халф Симеон Славчев не бе в групата на домакините за мача.

Победният гол за „сините” от Лондон вкара Неманя Матич, който в 34-ата минута засече с глава центриране от фаул на Сеск Фабрегас.

Гостите можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски в мача, като най-фрапантни бяха тези на Диего Коста и Оскар, които не успяха да се разпишат сами срещу вратаря Руи Патрисио.

В 80-ата минута Диего Коста можеше окончателно да реши мача, като бе изведен на скорост зад защитата, но ударът му бе неточен.

Все пак Челси взе трите точки и оглави класирането в групата с 4 пункта. Спортинг остава на дъното с 1 точка.

sporting.jpgчелси_1.jpgСпортинг (Лисабон) - Челси 0:1
0:1 Неманя Матич (34

стадион: "Жозе Алваладе"
съдия: Антонио Лахос (Испания)

СПОРТИНГ: 1.Руи Патрисио, 3.Маурисио (63 - 26.Пауло Оливейра), 41.Седрик , 29.Сар, 33.Силва, 77.Нани, 23.Адриен Силва (81 - 10.Монтеро), 14.Вилиам , 17.Жоао Марио , 9.Слимани, 18.Карило (81 - 11.Капел)

ЧЕЛСИ: 13.Куртоа, 26.Тери, 24.Кейхил, 3.Филипе Луис , 2.Иванович , 4.Фабрегас , 21.Матич, 10.Еден Азар (84 - 17.Мохамед Салах), 8.Оскар (71 - 12.Оби Микел), 19.Диего Коста, 14.Шюрле (58 - 22.Вилиан)