Английският шампион Манчестър Сити не успя да пречупи у дома италианския гранд Рома, с който завършиха 1:1 на „Етихад Стейдиъм” в среща от втория кръг на група „Е” в Шампионската лига.

Още в 4-ата минута Серхио Агуеро откри резултата в полза на домакините от дузпа, която сам си спечели, след като бе задържан от бразилеца Майкон в наказателното поле на гостите. Минута по-късно самият Майкон можеше да изравни, след като бе изведен чудесно от Тоти, но ударът му срещна напречната греда зад английския страж Джо Харт.

„Вълците” все пак успяха да изравнят в 23-ата минута, когато легендарният им капитан Франческо Тоти прехвърли елегантно Джо Харт, останал сам срещу него – 1:1. Така 38-годишният Тоти стана най-възрастният голмайстор в Шампионската лига.

След почивката „гражданите” бяха по-настоятелни в търсене на победата, но така и не успяха да преодолеят резервния страж на гостите Скорупски, заместил контузилия се титуляр Морган де Санктис. Пропуски за домакините направиха Давид Силва и Франк Лампард, а „вълците” също имаха своите шансове, но и те не се разписаха.

Така след равенството Рома излезе на второ място в групата с 4 точки. За Манчестър Сити това е първа точка, с която тимът заема третата позиция. Лидер е Байерн с 6 пункта, а на дъното без актив е ЦСКА (Москва).

mancity.jpgroma.jpgМанчестър Сити - Рома 1:1
1:0 Серхио Агуеро (4), 1:1 Франческо Тоти (23)

стадион: "Етихад"
съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 1.Харт, 4.Компани, 26.Демикелис, 22.Клиши, 5.Сабалета , 21.Давид Силва, 42.Яя Туре, 15.Хесус Навас (46 - 7.Милнър), 25.Фернандиньо, 16.Агуеро (84 - 35.Йоветич), 10.Джеко (57 - 18.Лампард)

РОМА: 28.Скорупски, 3.Ашли Коул, 13.Майкон (89 - 35.Торосидис), 2.Янга-Мбива, 44.Манолас, 20.Сейду Кейта, 4.Наинголан , 15.Пянич, 24.Флоренци (83 - Холебас), 10.Тоти (72 - 7.Итурбе), 27.Жервиньо