Шахтьор (Донецк) изпусна почти сигурна победа над Порто в мач от група Н на Шампионската лига. Украинският гранд водеше с 2:0 до 89-ата минута, но допусна по глупав начин да бъде заличена комфортната му преднина и срещата завърши 2:2. В 35-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Брахими финтира Кучер, който го фаулира в наказателното поле и реферът Джунейт Чакър от Турция посочи “бялата точка”. С изпълнението се нагърби халфът, срещу когото беше извършено нарушението. Алжирецът стреля в левия ъгъл, но вратарят Пятов с акробатичен плонж спаси. В 52-ата минута се получи фатална грешка в защитата на “драконите”. Оливер Торес се опита да лъже, Кучер му отне топката и изведе Алек Тешейра в чиста позиция. Бразилецът хладнокръвно преодоля вратаря на гостите Фабиано за 1:0.

В 85-ата минута Луис Адриано покачи на 2:0, след като засече пас на Бернард. При този резултат и оставащи само 5 минути до края на редовното време едва ли някой на стадиона в Лвов е очаквал друг изход освен победа за Шахтьор. Резервата на Порто Джаксон Мартинес върна надеждите на своя тим с гол от дузпа в 88-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Ракицки. В 3-ата минута на добавеното време колумбиецът фиксира крайното 2:2 за ужас на домакините. Тейо направи отличен пробив по крилото и центрира към Мартинес, нападателят изпревари Ракицки и донесе ремито за Порто.

шахтьор_1.jpgporto.jpgШахтьор (Донецк) - Порто 2:2
1:0 Алекс Тейшейра (52), 2:0 Луис Адриано (85), 2:1 Джаксън Мартинес (88-дузпа), 2:2 Джаксън Мартинес (90+4

стадион: "Лвов Арена"
съдия: Джунейт Чакър (Турция)

ШАХТЬОР: 30.Пятов, 33.Сърна , 5.Кучер , 66.Марсио Азеведо, 44.Ракитский, 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко , 20.Дъглас Коста (79 - 10.Бернард), 17.Фернандо , 9.Луис Адриано, 28.Тайсон (75 - 77.Илсиньо)

ПОРТО: 12.Фабиано, 5.Маркано (65 - 10.Кинтеро), 2.Данило, 26.Алекс Сандро, 4.Майкон , 3.Мартинс Инди, 8.Брахими (78 - 18.Адриан), 16.Ерера, 30.Оливер Торес , 99.Абубакар (65 - 9.Мартинес), 11.Кристиан Тейо