АПОЕЛ (Кипър) и Аякс завършиха 1:1 в мач от група F на Шампионската лига. Лукас Андерсен откри за гостите в 28-ата минута. Стражът на домакините Урко Пардо първоначално отби удара на Ласе Шьоне, но беше безпомощен при добавката на датчанина.

Голямата звезда на кипърците Густаво Мандука изравни в 31-ата от дузпа. Реферът Милорад Мажич (Сърбия) я даде за игра с ръка на Рикардо ван Рийн. Интересно е, че 25-годишният вратар на Аякс Яспер Силесен продължава да е без спасена дузпа в кариерата си от общо 22 изпълнени.

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън излезе титуляр за домакините и остана на терена до 82-ата минута, когато беше заменен от Рафик Джебур.

apoel.jpgаякс_1.jpgАПОЕЛ - Аякс 1:1
0:1 Лукас Андерсен (28), 1:1 Густаво Мандука (31-дузпа)

стадион: "Джи Ес Пи"
съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

АПОЕЛ: 78.Пардо, 5.Карлао, 28.Марио Серджо, 3.Жоао Гилем , 15.Антониадес, 26.Нуно Мораиш, 46.Алонефтис , 8.Тиаго Гомеш (71 - 30.Де Винсенти), 16.Винисиус, 21.Густаво Мандука (79 - 7.Ефрем), 9.Килиън Шеридън (82 - 79.Джебур)

АЯКС: 22.Силесен , 4.Мойсандер , 26.Виргевер , 3.Фелтман, 2.Ван Рейн, 5.Бойлесен, 20.Ласе Шьоне (74 - 21.Ел Гази), 25.Сереро, 16.Андерсен (74 - 11.Кишна), 10.Клаасен, 9.Сигторсон