Пари Сен Жермен победи Барселона с 3:2 в най-интересния мач от група F на Шампионската лига. Треньорът на домакините Лоран Блан не можеше да разчита на най-голямата си звезда Златан Ибрахимович. В негово отсъствие атаката водеше Единсон Кавани.
Френският шампион доминираше на терена до почивката, а беше улеснен и от уникално слабата игра на вратаря на гостите Марк – Андре Тер Щеген и защитата пред него. Бразилецът Давид Луис беше най-съобразителен след едно меле в пеналта и още в 10-ата минута откри резултата – 1:0.

Секунди по-късно обаче Лионел Меси изравни след асистенция на Андрес Иниеста. Това беше гол №500 за каталунците в шампионския турнир.

Радостта на гостите продължи кратко. В 26-ата минута, когато Тер Щеген левашки се размина с топката и Марко Верати наказа грешката на германеца. Последва удар с глава за 2:1.

За Барса шансове пропиляха Неймар и Иниеста, за да се стигне до трето попадение за вдъхновените домакините. В 54-ата минута перфектна многоходова акция завърши с остро центриране пред вратата на гостите. Там Дани Алвес закъсня с намесата си и Матуиди стреля между краката на Тер Щеген – 3:1 за ПСЖ! Това вече беше прекалено голяма предизвикателство за испанския гранд. Отговорът не закъсня. При подобна ситуация Неймар овладя топката на гърди и елегантно я плъзна в мрежата за 3:2. В 85-ата минута резервата Мунир от гостите нацели гредата зад Сиригу.

Шави Ернандес записа мач №143 в турнира, с което подобри рекорд на Раул.

psg.jpgбарселона_1.jpgПСЖ - Барселона 3:2
1:0 Давид Луис (10), 1:1 Лионел Меси (12), 2:1 Марко Верати (26), 3:1 Блес Матуиди (54), 3:2 Неймар (56)

стадион: "Парк де Пренс"
съдия: Никола Рицоли (Италия)

ПСЖ: 30.Сиригу, 17.Максуел, 32.Давид Луис, 23.Ван дер Вил , 5.Маркиньос, 14.Матуиди , 8.Тиаго Мота, 27.Пасторе (86 - 20.Шантом), 24.Верати (71 - 4.Кабай), 7.Лукас Моура, 9.Кавани

БАРСЕЛОНА: 1.Тер Щеген, 24.Матийо, 22.Дани Алвеш (83 - 29.Сандро Рамирес), 18.Жорди Алба, 14.Масчерано, 8.Иниеста, 4.Ракитич (69 - 6.Шави), 5.Бускетс, 10.Меси, 7.Педро (61 - 31.Мунир), 11.Неймар