Кристиано Роналдо пристигна с Реал (Мадрид) в България за участие в мач от Група „В“ на Шампионската лига срещу Лудогорец. За шести път актуалният носител на „Златната топка“ идва у нас за среща от евротурнирите.

В предишните пет случая само Рууд Гулит успява да вкара гол на българска земя в мач на клубно ниво. Това става през 1988 г., когато влиза като резерва за Милан и се разписва с глава във вратата на Борислав Михайлов при победата на „росонерите“ с 2:0 над „сините“ на „Герена“. Холандецът заменя Вирдис, който пък е автор на първото попадение.

Карл-Хайнц Румениге е единственият актуален носител на „Златната топка“, който си е тръгвал със загуба от София в евротурнирите. През пролетта на 1982 г. той играе цял мач за Байерн при загубата с 3:4 от ЦСКА Срещата тогава започва много силно за „армейците“, които повеждат с 3:0 още в 18-ата минута с попадения на Георги Димитров, Цветан Йончев и Радослав Здравков от дузпа. Баварците връщат два гола още преди почивката чрез Дюрнбергер и Дитер Хьонес. Йончев вкарва четвърти гол за „червените“ в началото на второто полувреме, но Паул Брайтнер намалява седем минути преди края след асистенция на Румениге.

БЛИЦ TV: Викове по Роналдо и Бейл
БЛИЦ TV: Народът иска, "кралете" не дават!
БЛИЦ TV: Ексклузивни кадри от пристигането на Реал (Мадрид)
БЛИЦ TV+СНИМКИ: Симпатична баба цъфна при Реал на "Васил Левски"
--------------------------
Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!
Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!