Литекс срази Марек с класическото 3:0 в последен мач от програмата на 10-ия кръг на "А" група. Успехът на "оранжевите" дойде след късни голове, а с прибавените три точки ловчанлии догониха "Левски", като и двата тима имат по 19. С повече е единствено ЦСКА (23), а по 18 имат Берое, Лудогорец и "Ботев" (Пловдив).

Феновете на Литекс трябваше да чакат повече от час, за да видят гол в мача, в който избраниците на Красимир Балъков доминираха. В 60-ата минута Марек остана с човек по-малко, тъй като Денис Пидев беше изгонен заради втори жълт картон. Това като че ли прекърши дупничани и задачата на "оранжевите" значително се улесни. Голът се печеше, а гостите трудно съумяваха да се противопоставят на "оранжевите". В 73-ата минута Джордан се разписа с глава след центриране отдясно на Страхил Попов, при което надскочи Емил Виячки и отблизо се разписа за 1:0. Последваха пропуски на Джаксън Менди, Милчо Ангелов и Джордан.

В 80-ата минута Балъков пусна в игра Георги Минчев и младокът се отблагодари за гласуваното доверие с 2 гола. В 86-ата 19-годишният нападател покачи на 2:0. Минчев беше изведен сам срещу вратаря на гостите, стреля, топката първо срещна лявата греда, след което се оплете в мрежата.

Във втората минута на добавеното време Минчев отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Този път талантът реализира с топовен изстрел извън наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Емил Михайлов за крайното 3:0.

Минчев не беше единственият младок, получил шанс от Балъков в срещата тази вечер. Героят от САЩ`94 пусна и дебютант срещу Марек. В заключителните минути на терена беше роденият 1996 година Емил Петров, а иначе сред титулярите на Литекс отново личаха имената на други кадри от Академия Литекс - Пламен Гълъбов и Кристиян Малинов. От първата минута започна и още един талант - Милчо Ангелов, който си партнираше в атака с Джордан и Армандо Ваюши.

След загубата Марек остава на 9-ото място с 8 точки в актива.