Ако се вярва на традицията и статистиката, Лудогорец не би трябвало да е обречен тази вечер от 21.45 часа на Националния стадион "Васил Левски". Дори напротив - Реал Мадрид е с лоша статистика при гостуванията си на отбори от Балканския полуостров. От общо 24 мача испанският колос има едва 5 победи, 9 равенства и цели 10 загуби. Забележете, че редица отбори от нашия регион са успявали не само да устискат равен (като румънския Бая Маре, който прави 0:0), а и да победят големия си противник. Успехи над Реал Мадрид са постигали дори Арджеш Питещ, АЕК и Риека.

Още при първото си гостуване на Балканите Реал Мадрид губи катастрофално с 0:3 в четвъртфинал за КЕШ. "Белите" обаче продължават напред, след като са спечелили първия мач с 4:0 срещу Партизан. Само веднъж Реал Мадрид е отпадал на елиминации от отбор от Балканския полуостров. Това се случва през сезон 1974/75, когато Цървена звезда отстранява именития тим на четвъртфинал за КНК.

Интересното е, че за половин век от 1955/56 до 2006 година Реал Мадрид има едва две победи на Балканите - над Динамо Букурещ (63/64) и "Левски" (1979/80). Едва в наши дни "белият балет" постига още три победи в нашия регион и успява да подобри баланса си, но не категорично.

Само в турнира за КЕШ/Шампионска лига Реал Мадрид има 20 мача на Балканите, от тях 5 победи, 8 равенства и 7 загуби. В груповата фаза на Шампионската лига тимът е с 3 победи, 6 равенства и 1 загуба.

БЛИЦ TV: Викове по Роналдо и Бейл
БЛИЦ TV: Народът иска, "кралете" не дават!
БЛИЦ TV: Ексклузивни кадри от пристигането на Реал (Мадрид)
БЛИЦ TV+СНИМКИ: Симпатична баба цъфна при Реал на "Васил Левски"
--------------------------
Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!
Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!